Bursa Endüstriyel ( Otomatik ) Kapı Periyodik Kontrolü

Bursa Endüstriyel ( Otomatik ) Kapı Periyodik Kontrolü

İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ ‘nde18/2/2022 tarihinde yapılan değişiklik ile Periyodik kontrole tabi iş ekipmanları;

  • Basınçlı kap ve tesisatlar
  • Kaldırma ve iletme ekipmanları
  • Tesisatlar
  • Tezgâhlar
  • Endüstriyel raf ve kapılar
  • İş makineleri

başlıkları altında tekrar düzenlenmiş ve kapsam genişletilmiştir.

Endüstriyel (otomatik) kapı periyodik kontrolleri bu değişiklik kapsamında belirtilmiş olup, kontrolleri yapabilecek olanlar yönetmelikte; ”Endüstriyel kapıların periyodik kontrolleri yetkili olan; makine mühendisleri,  mekatronik mühendisleri, inşaat mühendisleri, inşaat, makine ve metal eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler, inşaat veya makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır” diye bahsetmektedir.

Burkon periyodik kontrol ve muayene olarak uzun yıllardır hizmet verdiğimiz sektörde Endüstriyel ( otomatik ) kapıların periyodik kontrollerini de yapmaktayız.

Endüstriyel ( otomatik ) kapıların periyodik muayenesi, periyodik bakımla karıştırılabilmekte olup periyodik bakım farklı bir çalışma periyodik kontrol ve muayene farklı bir çalışmadır. Periyodik bakımlar üreticinin öngördüğü aralıklarla yada kullanıcının öngördüğü aralıklarla belirlenebilmekle beraber periyodik bakım sadece ekipmanın çalışmasında bir sıkıntı yaşamamak, olabilecek arızaların önüne geçmek için yapılmaktadır. Endüstriyel ( otomatik ) kapıların bakımları da gene bu amaçla yapılmış bakımlar olup periyodik kontrol ve muayeneyi kapsamamaktadır.

Endüstriyel ( otomatik ) kapıların periyodik kontrolü ise; iş ekipmanlarının İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği gereği öngörülen aralıklarda ve belirtilen yöntemlere uygun olarak, iş ekipmanlarının yetkili kişilerce yapılan muayene, deney ve test faaliyetlerini kapsayan zorunlu olarak yapılması gereken bir çalışmadır.

Periyodik kontrol ile detaylı yazımızı Periyodik Kontrol Nedir? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Burkon periyodik kontrol firması olarak Endüstriyel ( otomatik ) kapıların periyodik kontrol ve muayenelerini gerçekleştirerek yönetmeliğe uygun bir şekilde periyodik kontrol raporu hazırlayabiliyoruz. Periyodik kontrollerimiz yeterli teknik teçhizat ve bilgi birikimine sahip, TSE eğitimlerini tamamlamış, K yetki belgesine sahip makine mühendisleri ile teknik personeller tarafından gerçekleştirilmektedir.

Endüstriyel ( otomatik ) kapıların periyodik kontrolü hizmeti almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz ile sitede belirtilen iletişim numaraları, mail adresi yada sitemizin alt bölümünde buluna WhatsApp iletişim butonu ile hızlıca iletişime geçebilirsiniz, yapılacak olan çalışma detayları ve fiyat teklifi alabilirsiniz.