Bursa Yangın Söndürme Tüpü Periyodik Kontrolü

Bursa Yangın Söndürme Tüpü Periyodik Kontrolü

İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ‘ ne göre Tesisatların periyodik kontrolleri; İlgili standartlarda aksi belirtilmediği sürece yılda bir yapılır.

Madde 2.3.2’de yer verilenlerin dışında kalan ve Tablo-3’te belirtilen tüm tesisatların periyodik kontrolleri yetkili olan; makine mühendisleri, makine ve metal eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler, makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır. 2.3.4 Madde 2.3.1.’de belirtilen kriterler saklı kalmak kaydı ile bir kısım tesisatın periyodik kontrol kriterleri ve kontrol süreleri Tablo-3’te belirtilmiştir.

2.3.4 Madde 2.3.1.’de belirtilen kriterler saklı kalmak kaydı ile bir kısım tesisatın periyodik kontrol kriterleri ve kontrol süreleri Tablo-3’te belirtilmiştir.

Tablo-3: Tesisatların periyodik kontrol süreleri ile kontrol kriterleri; Portatif yangın söndürücüler
(yangın söndürme cihazları) standartlarda süre belirtilmemişse 1 Yıl içresinde en az 1 kere

Tablo-3: Tesisatların periyodik kontrol süreleri ile kontrol kriterleri; Portatif yangın söndürücüler
(yangın söndürme cihazları) standartlarda süre belirtilmemişse 1 Yıl içresinde en az 1 kere Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmeliğe uygun şekilde gerçekleştirilir. (TSE ISO/TS 11602-2 standartında belirtilen kriterlere uygun olarak yapılır.)

Bursa yangın söndürme tüpü periyodik kontrolü

Burkon Periyodik Kontrol Firması olarak; yangın tesisatı periyodik kontrollerini İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği ile belirtilen şartlara uygun olarak yangın söndürme tüpü periyodik kontrollerini gene aynı yönetmelik gereği hazırlanması gereken periyodik kontrol raporunu hazırlamaktayız.

Bursa periyodik kontrol firması olarak yangın söndürme tüpü periyodik kontrolünü, yeterli teknik teçhizat ve bilgi birikimine sahip, TSE eğitimlerini tamamlamış, K yetki belgesine sahip makine mühendisleri ile teknik personeller tarafından çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Personellerimiz aynı zamanda iş güvenliği kanuna hakim yeterli ve gerekli önlemleri alarak kontrol ve muayenelerini gerçekleştirmektedir.

Yangın söndürme tüpü periyodik kontrolünü kimler yapamaz?

 EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ ‘nde18/2/2022 tarihinde yapılan değişiklik ile

Genel kurallar, denetim ve idari yaptırımlar

MADDE 14/A – (Ek:RG-18/2/2022-31754)

  • (2) İş ekipmanının bakımını yapan kişiler, bakımını yaptığı ekipmanın periyodik kontrolünü gerçekleştiremez.
  • (3) 29/12/2012 tarihli ve 28512 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında yetkilendirilmiş olan ortak sağlık ve güvenlik birimleri periyodik kontrol hizmeti veremez.

Yukarıdaki yönetmelik maddeleri gereği ekipmanın bakımını yapan irmalar periyodik kontrolünü gerçekleştiremez, yangın söndürme tüpleri periyodik kontrolleri o tüplerin bakımını yapan firma tarafından gerçekleştirilemez.

Yangın söndürme tüpü periyodik kontrolü için nasıl fiyat teklifi alabilirim ?

Yangın söndürme tüpü periyodik kontrolü hizmeti almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir yada info@bursaperiyodikkontrol.com mail adresimize mail gönderebilirsiniz. WhatSapp üzerinden de hızlıca fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bizi Arayın

Müşteri temsilcilerimiz ile yukarıdaki iletişim butonu ile iletişime geçebilir, almak istediğiniz periyodik kontrol hizmeti için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bursa yangın söndürme tüpü periyodik kontrol firması…

Burkon Belgelendirme Mühendislik Danışmanlık San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Güvenle Çalışın….