Bursa Yangın Tesisatı Kontrolü

Bursa Yangın Tesisatı Kontrolü

İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ‘ ne göre Tesisatların periyodik kontrolleri; İlgili standartlarda aksi belirtilmediği sürece yılda bir yapılır.

  • Yangın Tesisatı ve Hortumlar, Motopomplar, Boru Tesisatı: Standartlarda süre belirtilmemişse yılda en az 1 kere yapılamlıdır.
  • Yangın Söndürme cihazı : TSE ISO/TS 11602-2 standartında belirtilen sürelerde periyodik kontroleri yapılmalıdır.

Bursa Yangın Tesisatı Kontrolü

Burkon Periyodik Kontrol Firması olarak; yangın tesisatı periyodik kontrollerini İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği ile belirtilen şartlara uygun olarak yaparak gene aynı yönetmelik gereği hazırlanması gereken periyodik kontrol raporunu hazırlamaktayız. Periyodik kontrol nedir?, niçin periyodik kontrol yaptırmalıyız?, periyodik kontrolü kimler yapabilir? gibi sorunlarınızı Periyodik Kontrol yazımızda bulabilirsiniz.

Yangın tesisatı periyodik kontrolleri, yetkili kişilerce yapılmalıdır. Periyodik kontrolleri yapılmış iş ekipmanları ile ilgili olarak, periyodik kontrol raporunun gerçeğe aykırı düzenlenmesi, bu Yönetmelikte yer alan kriterlere uygun olmayan kişilerce yapılması, uygun olmayan deney ve test yöntemleri kullanılarak yapılması gibi uygunsuzlukların Bakanlıkça tespit edilmesi durumunda, periyodik kontrol raporları geçersiz sayılır.

Bursa periyodik kontrol firması olarak, Burkon Periyodik Kontrol firmamız, yeterli teknik teçhizat ve bilgi birikimine sahip, TSE eğitimlerini tamamlamış, K yetki belgesine sahip makine mühendisleri ile teknik personeller tarafından çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Personellerimiz aynı zamanda iş güvenliği kanuna hakim yeterli ve gerekli önlemleri alarak kontrol ve muayenelerini gerçekleştirmektedir.

Bursa Yangın Tesisatı Kontrolü Neleri Kapsar ?

Yangın tesisatı periyodik kontrolleri; İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİTesisatlar Bölüm başlığı altında belirtilmiştir. Ve bu madde ile ilgili periyodik kontrol süresi ve periyodik kontrol kontrol kriterleri ” Tesisatların periyodik kontrol süreleri ile kontrol kriterleri” tablosunda verilmiş olup, Yangın söndürmer tesisatı ile ilgili olarak aşağıda yazılı olan sistemlerin kontrolleri istenmektedir.

  • Yangın söndürme sistemleri,
  • Otomatik yağmurlama sistemleri,
  • Otomatik gazlı söndürme sistemleri,
  • Mutfak davlumbaz söndürme sistemleri
  • (yangın su deposu, yangın pompa dairesi ve yangın pompaları performans testleri, sabit boru tesisatı, sprinkler sistemi, yangın dolapları, hidrant sistemi ve benzeri)

Bursa Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü İçin Nasil Teklif Alabilirim ?

Yangın tesisatı periyodik kontrolü hizmeti almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir yada info@bursaperiyodikkontrol.com mail adresimize mail gönderebilirsiniz. WhatSapp üzerinden de hızlıca fiyat teklifi alabilirsiniz.

İLETİŞİM

Müşteri temsilcilerimiz ile yukarıdaki iletişim butonu ile iletişime geçebilir, almak istediğiniz periyodik kontrol hizmeti için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bursa yangın tesisatı periyodik kontrol firması…

Burkon Periyodik Kontrol ve Belgelendirme San. ve Tic. Ltd. Şti.

Güvenle Çalışın….