Bursa CNC Tezgahı Periyodik Kontrolü

Bursa CNC Tezgahı Periyodik Kontrolü

İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ ‘nde18/2/2022 tarihinde yapılan değişiklik ile Periyodik kontrole tabi iş ekipmanları;

  • Basınçlı kap ve tesisatlar
  • Kaldırma ve iletme ekipmanları
  • Tesisatlar
  • Tezgâhlar
  • Endüstriyel raf ve kapılar
  • İş makineleri

başlıkları altında tekrar düzenlenmiş ve kapsam genişletilmiştir.

CNC Tezgahı periyodik kontrolleri bu değişiklik kapsamında belirtilmiş olup, kontrolleri yapabilecek olanlar yönetmelikte; ”Tezgâhların periyodik kontrolleri yetkili olan; makine mühendisleri, mekatronik mühendisleri, makine veya metal eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler, makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır. ” diye bahsetmektedir.

Burkon periyodik kontrol ve muayene olarak uzun yıllardır hizmet verdiğimiz sektörde makine/ tezgah periyodik kontrollerini de yapmaktayız.

CNC Tezgahların periyodik muayenesi, periyodik bakımla karıştırılabilmekte olup periyodik bakım farklı bir çalışma periyodik kontrol ve muayene farklı bir çalışmadır. Periyodik bakımlar üreticinin öngördüğü aralıklarla yada kullanıcının öngördüğü aralıklarla belirlenebilmekle beraber periyodik bakım sadece ekipmanın çalışmasında bir sıkıntı yaşamamak, olabilecek arızaların önüne geçmek için yapılmaktadır. Tezgahların bakımları da gene bu amaçla yapılmış bakımlar olup periyodik kontrol ve muayeneyi kapsamamaktadır.

Tezgahların periyodik kontrolü ise; iş ekipmanlarının İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği gereği öngörülen aralıklarda ve belirtilen yöntemlere uygun olarak, iş ekipmanlarının yetkili kişilerce yapılan muayene, deney ve test faaliyetlerini kapsayan zorunlu olarak yapılması gereken bir çalışmadır.

Periyodik kontrol ile detaylı yazımızı Periyodik Kontrol Nedir? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Burkon periyodik kontrol firması olarak CNC tezgahların periyodik kontrol ve muayenelerini gerçekleştirerek yönetmeliğe uygun bir şekilde periyodik kontrol raporu hazırlayabiliyoruz. Periyodik kontrollerimiz yeterli teknik teçhizat ve bilgi birikimine sahip, TSE eğitimlerini tamamlamış, K yetki belgesine sahip makine mühendisleri ile teknik personeller tarafından gerçekleştirilmektedir.

CNC Tezgah periyodik kontrolü hizmeti almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz ile sitede belirtilen iletişim numaraları, mail adresi yada sitemizin alt bölümünde buluna WhatsApp iletişim butonu ile hızlıca iletişime geçebilirsiniz, yapılacak olan çalışma detayları ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bursa CNC Tezgahı periyodik kontrolü için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BURSA CNC TEZGAHI PERİYODİK KONTROLÜ FİYAT TEKLİFİ ALMAK İÇİN

CNC Tezgahı periyodik kontrolü hizmeti almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir yada info@bursaperiyodikkontrol.com mail adresimize mail gönderebilirsiniz. WhatSapp üzerinden de hızlıca fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bursa CNC tezgahı periyodik kontrol fiyatı için;

BİZİ ARAYIN

Müşteri temsilcilerimiz ile yukarıdaki iletişim butonu ile iletişime geçebilir, almak istediğiniz elektrik tesisatı periyodik kontrol hizmeti için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bursa CNC Tezgahı periyodik kontrol firması…

Burkon Belgelendirme Mühendislik Danışmanlık San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Güvenle Çalışın….