Bursa Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü

Elektrik tesisatı kontrolü zorunlu mu?

Elektrik tesisatı periyodik kontrolü zorunludur. İş ekipmanları yönetmeliği gereği elektrik tesisatı periyodik kontrolü en az yılda bir yaptırılmalıdır. İlgili standartlarda aksi belirtilmediği sürece, tesisatların periyodik kontrolleri yılda bir yapılır.

Elektrik tesisatı kontrolü nasıl yapılır?

Elektrik tesisatı periyodik kontrolü; Resmî Gazete’de yayımlanan Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği, 30/11/2000 tarihli ve 24246 sayılı Resmî Gazete‘de yayımlanan Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği ve 4/11/1984 tarihli ve 18565 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği ile TS EN 60079 serisi, TS HD 60364-4 serisi, TS HD 60364-5 Serisi, TS HD 60364-6 standartlarında belirtilen hususlara göre yapılır. Ve aynı yönetmelik şartlarına uygun şekilde periyodik kontrol raporu hazırlanır.

Elektrik tesisatı kontrolünü kim yapar?

Elektrik tesisatı periyodik kontrolünü yetkili olan; elektrik mühendisleri, elektrik-elektronik mühendisleri ve elektrik eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler, elektrik tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır.

Elektrik tesisatı periyodik kontrolü yapacak yetkili kişi TSE ‘den gerekli eğitimleri almış ve K yetki belge numarasına sahip kişi olmalıdır.

Elektrik tesisatı uygunluk belgesini kim verir?

Elektrik tesisatı uygunluk belgesini, TSE ‘den gerekli eğitimleri almış ve K yetki belge numarasına sahip olan lektrik mühendisleri, elektrik-elektronik mühendisleri ve elektrik eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler, elektrik tekniker veya yüksek teknikerleri verebilir.

Elektrik tesisatı kontrolü kaçyıl geçerli?

Elektrik tesisatı periyodik kontrolü bir yıl geçerlidir, her yıl yaptırılması zorunludur.

Bursa Elektrik tesisatı kontrolünü fiyatı ne kadar?

Elektrik tesisatı periyodik kontrolü çalışma yapılacak olan nokta sayısı ve alana göre değişiklik göstermektedir.

Elektrik tesisatı periyodik kontrolü hizmeti almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir yada info@bursaperiyodikkontrol.com mail adresimize mail gönderebilirsiniz. WhatSapp üzerinden de hızlıca fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bizi Arayın

Müşteri temsilcilerimiz ile yukarıdaki iletişim butonu ile iletişime geçebilir, almak istediğiniz elektrik periyodik kontrol hizmeti için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bursa elektrik tesisatı periyodik kontrol firması…

Burkon Belgelendirme Mühendislik Danışmanlık San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Güvenle Çalışın….

bursa elektrik kontrolü
Bursa elektrik tesisatı kontrolü