Bursa Endüstriyel Kapı Periyodik Kontrolü

Endüstriyel Kapı Periyodik Kontrolü

İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ ‘nde18/2/2022 tarihinde yapılan değişiklik ile Periyodik kontrole tabi iş ekipmanlarına 2.5. Endüstriyel kapı ‘ da dahil edilmiştir. Endüstriyel kapı periyodik kontrol süresi bir yıldır. Yılda enaz bir kere endüstriyel kapı periyodik kontrolü yaptırılmalıdır.

Endüstriyel kapı periyodik kontrolünü kim yapar?

Endüstriyel kapıların periyodik kontrolleri yetkili olan; makine mühendisleri,  mekatronik mühendisleri, inşaat mühendisleri, inşaat, makine ve metal eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler, inşaat veya makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır. 

Endüstriyel kapıların periyodik kontrolleri bu değişiklik kapsamında belirtilmiş olup, kontrolleri yapabilecek olanlar yönetmelikte; ”Endüstriyel rafların periyodik kontrolleri yetkili olan; makine mühendisleri,  mekatronik mühendisleri, inşaat mühendisleri, inşaat, makine ve metal eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler, inşaat veya makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır” diye bahsetmektedir.

Burkon periyodik kontrol ve belgelendirme olarak uzun yıllardır hizmet verdiğimiz sektörde Endüstriyel kapı periyodik kontrolü de yapmaktayız.

Endüstriyel kapı periyodik muayenesi, periyodik bakımla karıştırılabilmekte olup periyodik bakım farklı bir çalışma periyodik kontrol ve muayene farklı bir çalışmadır. Periyodik bakımlar üreticinin öngördüğü aralıklarla yada kullanıcının öngördüğü aralıklarla belirlenebilmekle beraber periyodik bakım sadece ekipmanın çalışmasında bir sıkıntı yaşamamak, olabilecek arızaların önüne geçmek için yapılmaktadır. Endüstriyel ( otomatik ) kapıların bakımları da gene bu amaçla yapılmış bakımlar olup periyodik kontrol ve muayeneyi kapsamamaktadır.

Endüstriyel kapı periyodik kontrolü ise; iş ekipmanlarının İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği gereği öngörülen aralıklarda ve belirtilen yöntemlere uygun olarak, iş ekipmanlarının yetkili kişilerce yapılan muayene, deney ve test faaliyetlerini kapsayan zorunlu olarak yapılması gereken bir çalışmadır.

Burkon periyodik kontrol firması olarak Endüstriyel rafların periyodik kontrollerini gerçekleştirerek yönetmeliğe uygun bir şekilde periyodik kontrol raporu hazırlayabiliyoruz. Periyodik kontrollerimiz yeterli teknik teçhizat ve bilgi birikimine sahip, TSE eğitimlerini tamamlamış, K yetki belgesine sahip makine mühendisleri ile teknik personeller tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bursa Endüstriyel Kapı Periyodik Kontrolü Fiyat Teklifi Almak İstiyorum

Bursa endüstriyel kapı periyodik kontrolü hizmeti almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir yada info@bursaperiyodikkontrol.com mail adresimize mail gönderebilirsiniz. WhatSapp üzerinden de hızlıca fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bizi Arayın

Müşteri temsilcilerimiz ile yukarıdaki iletişim butonu ile iletişime geçebilir, almak istediğiniz elektrik tesisatı periyodik kontrol hizmeti için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bursa endüstriyel kapı periyodik kontrol firması…

Burkon Belgelendirme Mühendislik Danışmanlık San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Güvenle Çalışın….