Bursa Forklift Periyodik Kontrolü

Bursa Forklift Periyodik Kontrolü

Forkliftler kaldırma iletme ekipmanları içinde endüstriyel araç sınıfına dahil olduğu için İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği‘nde belirtilen satandartlarda uygun periyodik kontrolleri yaptırılmalıdır.

Forklift periyodik kontrolleri yılda en az bir defa yaptırılmalıdır. Forklift periyodik kontrolleri periyodik bakımla karıştırılabilmekte olup periyodik bakım farklı bir çalışma periyodik kontrol ve muayene farklı bir çalışmadır. Periyodik bakımlar üreticinin öngördüğü aralıklarla yada kullanıcının öngördüğü aralıklarla belirlenebilmekle beraber periyodik bakım sadece ekipmanın çalışmasında bir sıkıntı yaşamamak, olabilecek arızaların önüne geçmek için yapılmaktadır. Vinç bakımları da gene bu amaçla yapılmış bakımlar olup periyodik kontrol ve muayeneyi kapsamamaktadır.

Forklift periyodik kontrolü, iş ekipmanlarının İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği gereği öngörülen aralıklarda ve belirtilen yöntemlere uygun olarak, iş ekipmanlarının yetkili kişilerce yapılan muayene, deney ve test faaliyetlerini kapsayan zorunlu olarak yapılması gereken bir çalışmadır.

Burkon belgelendirme firması olarak forkliftlerin periyodik kontrol ve muayenelerini gerçekleştirerek yönetmeliğe uygun bir şekilde periyodik kontrol raporu hazırlayabiliyoruz. Periyodik kontrollerimiz yeterli teknik teçhizat ve bilgi birikimine sahip, TSE eğitimlerini tamamlamış, K yetki belgeli makine mühendisleri ile teknik personeller tarafından gerçekleştirilmektedir.

Forkliftlerin periyodik kontrolü zorunlu mu?

Forkliftler, iş ekipmanları yönetmeliği gereği endüstriyel araçlar sınıfında olduğu için periyodik kontrolü zorunludur.

Forklift periyodik kontrolü nasıl yapılır?

Forkliftlerin periyodik kontrolü iş ekipmanalrı yönetmeliğne ve TS EN ISO 3691 serisi, FEM 4.004 standartlarında belirtilen kriterlere uygun olarak yapılır.

Forklift periyodik kontrolünü kimler yapar?

Forkliftlerin periyodik kontrolünü yetkili olan; makine mühendisleri, mekatronik mühendisleri, makine veya metal eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler ya da makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır. Kontrolü gerçekleştirecek uzmanın K yetki belgesi olma zorunluluğu vardır.

Bursa Forklift Periyodik Kontrolü Fiyat Teklifi Almak İstiyorum

Bursa forklift periyodik kontrolü hizmeti almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir yada info@bursaperiyodikkontrol.com mail adresimize mail gönderebilirsiniz. WhatSapp üzerinden de hızlıca fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bursa Forklift periyodik kontrol hizmeti almak için ;

Bizi Arayın

Bursa forklift periyodik kontrol firması…

Burkon Belgelendirme Mühendislik Danışmanlık San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Güvenle Çalışın…

bursa forklift periyodik kontrolü
Bursa forklift periyodik kontrolü