BURSA TRANSPALET PERİYODİK KONTROLÜ

Bursa Transpalet Periyodik Kontrolü

Transpaletler kaldırma iletme ekipmanı olarak kullanılmaktadır. İş ekipmanalrı yönetmeliği gereği transpaletler, endüstriyel araçlar sınıfında yer almaktadır. Aynı yönetmelik gereği transpaletlerin yıllık periyodik kontrol ve muayeneleri en az yılda bir yaptırılmalıdır.

Transpaletlerin periyodik kontrolleri, TS EN ISO 3691 serisi, FEM 4.004 standartlarında belirtilen kriterlere uygun olarak yapılır.

Transpalet periyodik kontrolü zorunlu mu?

İş ekipmanları kullanımında sağlık güvenlik şartları yönetmeliği gereği transpalet periyodik kontrolleri zorunludur.

Transpaletlerin periyodik kontrolleri nasıl yapılır?

Transpalet periyodik kontrolü, işletme kapasitesi belirlenen iş ekipmanları için işletme kapasitesi değeri ile işletme kapasitesi belirlenmemiş iş ekipmanlarında ise kaldırma kapasitesi değeriyle her periyodik kontrolde yük testi gerçekleştirilir.

Azami üç yılda bir kere veya her önemli bakım ve onarım faaliyetinden sonra; kaldırma kapasitesi değeri ile ilgili yönetmelik te 2.2.1.1’de belirtilen katsayılar göz önünde bulundurularak yük testi gerçekleştirilir.

Transpaletlerin periyodik kontrollerini kimler yapar?

Transpalet periyodik kontrolleri yetkili olan; makine mühendisleri, mekatronik mühendisleri, makine veya metal eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler ya da makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır. İskelelerin periyodik kontrolleri ise yetkili olan; inşaat mühendisleri, makine mühendisleri,  inşaat, yapı, makine veya metal eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler ya da inşaat tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından, gemi inşası ile gemi bakım ve onarım işlerinde gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisleri ve gemi teknikerleri tarafından yapılır.

Transpalet periyodik kontrolü süresi nekadar?

Transpalet periyodik kontrolleri, varsa imalatçının öngördüğü aralık ve kriterlerde yapılır. Bu hususlar imalatçı tarafından belirlenmemiş ise iş ekipmanının periyodik kontrolü, bulunduğu iş yeri ortam koşulları, kullanım sıklığı ile kullanım süresi gibi faktörler göz önünde bulundurularak yapılacak risk değerlendirmesi sonuçlarına göre belirlenir. Periyodik kontrol sıklığı, ulusal veya uluslararası standartlarda süre belirtilmemişse, bu Yönetmelikte yer verilen tablolardaki azami süreleri aşamaz.

Transpalet periyodik kontrol süreleri ve kontrol kriterleri Standartlarda süre belirtilmemişse yılda bir yaptırılmalıdır.

Transpalet  periyodik kontrolü için;

Bursa transpalet periyodik kontrolü hizmeti almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir yada info@bursaperiyodikkontrol.com mail adresimize mail gönderebilirsiniz. WhatSapp üzerinden de hızlıca fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bursa transpalet periyodik kontrol hizmeti almak için;

Bizi Arayın

Müşteri temsilcilerimiz ile yukarıdaki iletişim butonu ile iletişime geçebilir, almak istediğiniz hava tankı periyodik kontrol hizmeti için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bursa transpalet periyodik kontrol firması…

Burkon Belgelendirme Mühendislik Danışmanlık San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Güvenle Çalışın….