Bursa Yangın Pompası Performans Testi

Burkon Belgelendirme Mühendislik, Bursa merkezli bir firma olarak yangın pompa dairesi ve yangın pompaları performans testlerini yapabilmekteyiz. Yangın pompa dairesi ve yangın pompa performans testi iş ekipmanları yönetmeliği gereği yıllık olarak yaptırılması zorunludur.

İş ekipmanları yönetmeliği gereği zorunlu olan iş ekipmanlarının periyodik kontrolü ve muayenesini yapmaktayız. İş sağlığı ve güvenliğinin öneminin her geçen gün arttığı çalışma ortamında çalışanların daha güvenli ortamlarda çalışması için hergün yeni önlemler alınarak, yeni yönetmelikler yayımlanarak düzenlemeler getirilmektedir. İş sağlığı ve güvenliği yanında iş ekipmanları yönetmeliği gereği yangın tesisatı kontrolleri, yangın söndürme sistemleri, yangın su deposu, yangın pompa dairesi ve yangın pompaları performans testleri, sabit boru tesisatı, sprinkler sistemi, yangın dolapları, hidrant sistemi periyodik kontrolleri yaptırılması zorunludur.

Yangın tesisatı kontrollerini, tesisatın bakımını yapan firmalar yapamamakta olup bakım yapan firmaların hazırlamış olduğu periyodik kontrol raporları geçersizdir. İş ekipmanları yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile ekipmanının bakımını yapan kişiler, bakımını yaptığı ekipmanın periyodik kontrolünü gerçekleştiremez.

Çalışanın ve çalışma ortamının güvenliği için de kullanılan iş ekipmanlarının düzenli olarak bakımlarının yanında kontrol ve muayenesinin de yapılması gereklidir. Bu kontrol ve muayeneler uzman kişilerce yapılmalıdır.

Burkon Belgelendirme ve Mühendislik firması yetkin ve tecrübeli periyodik muayene uzman kadrosu ile Bursa yangın pompa dairesi ve yangın pompaları performans testlerini yapmaktadır.