Bursa Yangın Söndürme Tesisatı Kontrolü

Burkon Belgelendirme Mühendislik, Bursa merkezli yangın söndürme tesisatı periyodik kontrol hizmeti de veren özel bir şirkettir.

İş ekipmanları yönetmeliği gereği zorunlu olan iş ekipmanlarının periyodik kontrolü ve muayenesini yapmaktayız. İş sağlığı ve güvenliğinin öneminin her geçen gün arttığı çalışma ortamında çalışanların daha güvenli ortamlarda çalışması için hergün yeni önlemler alınarak, yeni yönetmelikler yayımlanarak düzenlemeler getirilmektedir. İş sağlığı ve güvenliği yanında iş ekipmanalrı yönetmeliği gereği yangın tesisatı kontrolleri yaptırılması zorunludur. Yangın tesisatı kontrollerini, tesisatın bakımını yapan firmalar yapamamakta olup bakım yapan firmaların hazırlamış olduğu periyodik kontrol raporları geçersizdir. İş ekipmanları yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile ekipmanının bakımını yapan kişiler, bakımını yaptığı ekipmanın periyodik kontrolünü gerçekleştiremez.

Çalışanın ve çalışma ortamının güvenliği için de kullanılan iş ekipmanlarının düzenli olarak bakımlarının yanında kontrol ve muayenesinin de yapılması gereklidir. Bu kontrol ve muayeneler uzman kişilerce yapılmalıdır.

Burkon Belgelendirme ve Mühendislik firması yetkin ve tecrübeli periyodik muayene uzman kadrosu ile Bursa yangın tesisatı periyodik kontrolü yapmaktadır.

Yangın söndürme tesisatı kontrolünü kim yapar?

Yangın söndürme tesisatı kontrollerini, yetkili olan; makine mühendisleri, makine ve metal eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler, makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır. Kontrolü gerçekleştirecek kişinin K yetki belgesi olmalıdır ve yönetmeliğe uygun rapor hazırlanmalıdır.

İş ekipmanları yönetmeliğinde ”İş ekipmanının bakımını yapan kişiler, bakımını yaptığı ekipmanın periyodik kontrolünü gerçekleştiremez”maddesi gereği yangın tesisatı bakımını yapan firmalar yangın tesisatı periyodik kontrolünü yapamaz, rapor hazırlayamaz hazırladığı rapor geçersiz sayılır.

Burkon belgelendirme ve mühendislik firması olarak yangın tesisatı kontrollerini yapmaktayız.

Bursa yangın tesisatı periyodik kontrolü hizmeti için;

Yangın söndürme tesisatı periyodik kontrolü hizmeti almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir yada info@bursaperiyodikkontrol.com mail adresimize mail gönderebilirsiniz. WhatSapp üzerinden de hızlıca fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bizi Arayın

Müşteri temsilcilerimiz ile yukarıdaki iletişim butonu ile iletişime geçebilir, almak istediğiniz periyodik kontrol hizmeti için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bursa yangın tesisatı periyodik kontrol firması…

Burkon Belgelendirme Mühendislik Danışmanlık San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Güvenle Çalışın….

bursa yangın tesisatı kontrolü
bursa yangın tesisatı kontrolü