Bursa Yangın Söndürme Tüpü Periyodik Kontrolü

Bursa Yangın Söndürme Tüpü Kontrolü

İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ‘ ne göre Tesisatların periyodik kontrolleri; İlgili standartlarda aksi belirtilmediği sürece yılda bir yapılır.

  • Yangın Tesisatı ve Hortumlar, Motopomplar, Boru Tesisatı: Standartlarda süre belirtilmemişse yılda en az 1 kere yapılmalıdır.
  • Yangın Söndürme cihazı : TSE ISO/TS 11602-2 standartında belirtilen sürelerde periyodik kontrolleri yapılmalıdır.

Yangın Söndürme Tüpü Periyodik Kontrolü

Burkon Periyodik Kontrol Firması olarak; yangın söndürme tüpü periyodik kontrollerini İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği ile belirtilen şartlara uygun olarak yaparak gene aynı yönetmelik gereği hazırlanması gereken periyodik kontrol raporunu hazırlamaktayız. Periyodik kontrol nedir?, niçin periyodik kontrol yaptırmalıyız?, periyodik kontrolü kimler yapabilir? gibi sorunlarınızı Periyodik Kontrol yazımızda bulabilirsiniz.

Yangın söndürme tüpü periyodik kontrolleri, yetkili kişilerce yapılmalıdır. Periyodik kontrolleri yapılmış iş ekipmanları ile ilgili olarak, periyodik kontrol raporunun gerçeğe aykırı düzenlenmesi, bu Yönetmelikte yer alan kriterlere uygun olmayan kişilerce yapılması, uygun olmayan deney ve test yöntemleri kullanılarak yapılması gibi uygunsuzlukların Bakanlıkça tespit edilmesi durumunda, periyodik kontrol raporları geçersiz sayılır.

Bursa periyodik kontrol firması olarak, Burkon Periyodik Kontrol firmamız, yeterli teknik teçhizat ve bilgi birikimine sahip, TSE eğitimlerini tamamlamış, K yetki belgesine sahip makine mühendisleri ile teknik personeller tarafından çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Personellerimiz aynı zamanda iş güvenliği kanuna hakim yeterli ve gerekli önlemleri alarak kontrol ve muayenelerini gerçekleştirmektedir. Aşağıdaki maddeler iş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği gereği yapılması gereken periyodik kontrol listesinde yangın söndürme cihazları da bulunmaktadır.

Gene aynı yönetmelik gereği Genel kurallar, denetim ve idari yaptırımlar MADDE 14/A; da bahsedildiği gibi ” İş ekipmanının bakımını yapan kişiler, bakımını yaptığı ekipmanın periyodik kontrolünü gerçekleştiremez.” Yangın söndürme tüplerinin kontrolleri de gene aynı yönetmelikte bahsettiği gibi sadece Periyodik kontrolleri yapmaya yetkili kişiler tarafından yapılabilir.

  • Yangın söndürme sistemleri,
  • otomatik yağmurlama sistemleri,
  • otomatik gazlı söndürme sistemleri,
  • mutfak davlumbaz söndürme sistemleri
  • (yangın su deposu, yangın pompa dairesi ve yangın pompaları performans testleri, sabit boru tesisatı, sprinkler sistemi, yangın dolapları, hidrant sistemi ve benzeri)

Yangın Söndürme Tüpü Kontrolleri İçin Nasıl Fiyat Alabilirim?

Yangın söndürme tüpü periyodik kontrolü hizmeti almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir yada info@bursaperiyodikkontrol.com mail adresimize mail gönderebilirsiniz. WhatSapp üzerinden de hızlıca fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bizi Arayın

Müşteri temsilcilerimiz ile yukarıdaki iletişim butonu ile iletişime geçebilir, almak istediğiniz periyodik kontrol hizmeti için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bursa yangın söndürme tüpü periyodik kontrol firması…

Burkon Belgelendirme Mühendislik Danışmanlık San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Güvenle Çalışın….